Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: info@mamografi.com
Telefon: 0537 857 65 93

Cybh Testi Fiyatları

cybh testi

Cybh Testi; yani cinsel yolla bulaşan hastalıkların belirtisi incelendiğinde ilk olarak hangi organ etkilenmişse deri bulguları oradan başlar.  Cybh da ilk etkilenen deri olur ve genellikle deri bulguları ile ortaya çıkar.  Bilindiği gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklara deri ve zührevi hastalıklar uzmanları bakar.  İlk bulgular deridedir.  Ama tabii bu konuda son zamanlarda özellikle cybh testi klinik ve laboratuvar tetkiklerinin gelişmesi ve ortaya çıkmasıyla başka bulguları da ortaya çıkarmıştır.   Sadece deride değil başka organlarda da olabileceğini ve bunun araştırılması gerektiğini ortaya çıkarmıştır. Ama yine de her şey önce deride ve genital bölgede başlar. Gerek erkek ve gerekse kadın olsun belirtiler önce yakın sonra uzak organlarda ortaya çıkar.  En sık rastlanan Sifiliz yani frengidir.  Başlangıçta o bölgede bir yara olarak çıkar daha sonra genel vücut döküntüleri olarak ikinci dönemde ortaya çıkar.  En son evre,  santral sinir sistemi, sara krizleri ve kafa içi basınç artışı,  bayılma nöbetleri gibi belirtiler ortaya çıkabilir.  Onun için özellikle ilk 3 hafta içinde bu belirtileri gösteren bayan ya da erkeğin kendine dikkat etmesi ve izlemesi gerekir.  O bölgede çıkabilecek yaralar kimi zaman ağrısız olur.  Ancak mutlaka doktor başvurusu ve açıkça şüpheli durumlar anlatılmalıdır.  Onun için ilk belirtileri gözden kaçarsa teşhis koymak da oldukça güç hale gelmektedir. Cybh testi bu noktada oldukça önem kazanmaktadır.

Cybh Nedir?

Cybh açılımı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar olarak bilinmektedir. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar da dermatoloji kapsamındadır.  Cinsel yolla bulaşan hastalıklar da özellikle çok eşli olmak çok önemlidir. Özellikle çok eşli olan kişilerin yılda 2 kez cybh testi yaptırmaları son derece önem taşımakladır.   Bunun yanı sıra belirtileri özellikle genital akıntı,   kasıklardaki lenf bezlerinin şişmesi ve birtakım yaralarla ortaya çıkar. Tabii bunların değerlendirilmesi için mutlaka bir dermatoloji uzmanına başvurulmalıdır.  Hastalığa göre de bunların tedavileri mümkündür.  Genital siğiller en sık karşılaştığımız cinsel yolla bulaşan hastalıklardır ve günümüzde çok eşlilik yaygınlaştığı içinde çok fazla görülmektedir. Bu durumda ne yazık ki hastanın tedavisi tam anlamı ile mümkün değil,  fakat görünen siğillerin tedavisi yine koruma amaçlı bir takım aşıların yapılmasında fayda vardır.  Genital siğiller erkeklerde görüntü dışında çok fazla bir problem teşkil etmez.  Fakat kadınlarda rahim ağzı kanserine neden olabilecek tipleri bulunmaktadır.   Bunların tespiti ve bununla karşılaşma ihtimali olan kişilerin de bu aşılarla korunmasında yarar vardır.

CYBH Belirtileri Nelerdir?

Öncelikle genital bölgede görülen belirtiler olmaktadır.  Bunlar kadınlarda ve erkeklerde değişik şekilde seyreder.  Ama ortak özellikleri idrarda yanma, sık idrara çıkma,  akıntı,   cinsel ilişkinin ağrılı olması,  ilişkiden sonra kanama,  genital bölgede uçuk şeklinde seyreden kabarcıklı lezyonlar görülür.  Bu belirtiler sadece genital bölgeye özel belirtilerdir. Bunun dışında, hepatit B ve hepatit C hastalığında görüldüğü gibi yaygın sistemik bulgular da görülebilir.  Bunlar ateş,  lenf bezlerine şişlik,   halsizlik,  kilo kaybı gibi belirtiler de görülür. Bu tür şikâyetler olan kişiler mutlaka bir hekime başvurarak cybh testi yaptırmaları gerekir.  Erken teşhis yöntemleri ile tedavi olanağı sağlanmış olur.

Cybh Testi Nasıl Yapılır?

Günümüzde birçok hastalık bulaşabilmektedir.  Belli başlı ve 30’dan fazla hastalığın bulaşabildiği bir gerçektir.  Ancak bunlar içinde ilk sırada hıv, aıds enfeksiyonu gelmektedir.  Hepatit B hepatit C ya da sfilis diğer ismiyle firengi,  gonore diğer ismi ile bel soğukluğu,  klamidya,  mikoplazma,  üreoplazma,  herpes 1 virüsü,  herpes 2 virüsü,  human papilloma gibi birçok hastalık cinsel temasla bulaşmaktadır.  Cybh testi bugüne kadar bu hastalıkların tanısı klasik birtakım usullerle konulmaktaydı. Mikroskopla direk inceleme,  onun dışında kültür denilen bir yöntemle mikrobun üretilmesi sağlanırdı, serolojik bir takım çalışmalar kullanılırdı.  Antikor antijen arama biçiminde yapılırdı.  Ancak günümüzde artık bunlar kullanılmamaktadır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar çoğunlukla sinsi hastalıklardır.  Başta  fazla belirti vermezler.  Bir  süre sonra belirti ortaya çıktığında da genellikle geç kalınmaktadır.  Bu nedenle de gözden kaçırılmaktadır.

Günümüzde multiplex PSR yeni bir yöntemdir.  Moleküler bir yöntemdir.  Şu andaki tanı teknolojileri içerisinde multiplex ile bu etkenlerin çoğunluğu tek bir çalışmada ortaya yapılmaktadır. Antibiyotiklerden etkilenmemektedir.  Örneğin kültür antibiyotik etkilenmektedir.  Antibiyotik alınca kişi mikrop var iken yokmuş gibi görülmektedir.  Multiplex yönteminde mikrop varsa antibiyotikle baskılanmamaktadır ve tespit edilmektedir.  Diğer bir avantajı da çok hızlı bir yöntemdir.  Örneğin bugün numune verildiğinde yani hastadan örnek alındığında bir gün sonra sonuç ortaya çıkmaktadır. Yani çok kısa sürede alınmaktadır.  Bu nedenle oldukça etkin faydalı ve bundan sonraki dönemde muhtemelen yaygın olarak kullanılacak bir yöntemdir.

Cybh testi yani cinsel yolla bulaşan hastalıkların tespitinde tek numune ile birçok hastalık tespit edilebilmektedir. Bu yöntemin en büyük dezavantajı her yerde yani her laboratuvarda yapılmamaktadır.  Yalnızca moleküler laboratuvarlar da yapılmaktadır.  Bu işlem için donanımlı bir Psr laboratuvarı gereklidir.  Yalnızca birkaç laboratuvarda bu alt yapı mevcuttur.

Cybh Testi Fiyatları 2022

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların tespit edilmesinde kullanılan birden fazla test bulunmaktadır.  Ancak bu testler aynı zamanda her laboratuvarda yapılan testler değildir.  Çok gelişmiş laboratuvarlarda yapılmaktadır. Bunlarda günümüzde sayısı fazla değildir. Dolayısıyla her hastalığın teşhisi için farklı testler kullanıldığından bu konuda herhangi bir fiyat oluşturmak ya da fiyat vermek mümkün olmamaktadır.  Doğru olan yöntem öncelikle cybh testi yaptırmak ve bu testlerin hangi laboratuvarlarda yapıldığını öğrenmek ve iletişime geçerek fiyat konusunda bilgi almaktır. Cybh Testi Fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 

Yorumlar (Henüz yorum yapılmamış)

Henüz yorum yapılmamış

Görüşlerinizi bildiriniz.