Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Mamografi Fiyatları

Mamografi Fiyatları 2023

Mamografi; Memenin görüntülenmesi amacıyla kullanılan en temel yöntem olan mamografide amaçlanan ise meme kanserinin erken evrede saptanabilmesidir.

Özel bir röntgen cihazı ile düşük doz ışın kullanılarak meme filmi çekilmesi işlemine mamografi adı verilmektedir.

product avana 100 mg side effects

Kadınlarda kansere bağlı ölüm sebepleri arasında meme kanseri, akciğer kanserinin ardından ikinci sırada yer almaktadır. Meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarmakta ve meme kanserine ise mamografi çektirerek tanı koymak mümkündür.

Ayrıca meme kanserinin erken teşhisi amacıyla kullanılan ve herhangi bir zararı bulunmayan mamografi çekiminin yaptırılacağı yere göre mamografi fiyatları da değişkenlik göstermektedir.

Mamografi Ne Zaman Ve Nasıl Çekilmelidir?

Mamografi çekimi sırasında memeler, cihaz üzerinde bulunmakta olan iki panel arasında kısa süreli olarak sıkıştırılmaktadır. Bu yüzden de memelerin en az hassasiyete sahip olduğu dönem tercih edilmelidir.

Kadınlarda adet bitimini takip eden ilk hafta memelerde ki şişliğin en az olduğu dönem olmasının yanı sıra memelerde hassasiyetin de en az olduğu dönemdir. Bu nedenle de mamografi çekimi için bu dönem tercih edilmelidir. Mamografi fiyatları hakkında bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.

Tarama Mamografisi Neden Önemlidir?

Kadınlarda ölüm oranı ikinci en yüksek olan kanser türü meme kanseridir ve kadınların yetmiş yaşlarına kadar olan süreçlerinde yüzde on üçünde meme kanseri gelişme riski bulunmaktadır.

Meme kanserinde kanserin kitle haline gelmesi birkaç yıl ya da daha uzun sürebilmekte ve tümör, erken dönemde herhangi bir şikayete neden olmayabilir.

Şayet kanser bu evrede yakalanır ise tedavi şansı çok yüksektir. Tarama mamografisinin amacı ise kitlenin, hastanın ya da muayeneyi yapan doktorun eline gelebilecek boyutlara ulaşmadan yakalanmasıdır. Mamografi fiyatları 2022 yılı için hemen bilgi alın.

Mamografi İle Tüm Meme Kanserleri Tespit Edilebilir Mi?

Meme kanserinin teşhisinde dijital mamografi en başarılı yöntemdir ama kitlelerin bir kısmı mamografi ile görülememektedir.

Özelliklede meme dokusu yoğun olan kadınlarda küçük boyutta ki kitleleri görmek zordur.

Bu tip meme dokusuna sahip olan kadınlarda ise mamografi çekiminin yapılmasının yanı sıra ultasonografi ve ayrıca gerekir ise MR yapılması da önerilmektedir. Mamografi fiyatları 2022 ve randevu için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Mamografinin Zararı Var Mıdır?

Mamografi yönteminin klasik röntgenden en önemli farkı ise daha düşük doz kullanılarak daha yüksek kaliteye sahip görüntü verebilmesidir.

Ayrıca mamografi tekniğinin gelişimine paralel olarak da meme incelemesinde maruz kalınan dok miktarı giderek azalmaktadır. Aynı zamanda dünya literatüründe mamografi çekimi sebebiyle kanser olmuş kadın da bulunmamaktadır.

Meme kanserinde yüksek riske sahip kadınlarda mamografinin yanı sıra doktor önerisi durumunda anjiyografi, transilimünasyon, meme USG, termografi ve MR çekilmesinin yanı sıra bilgisayarlı tomografi çekiminin yapılması da istenebilmektedir. Mamografi Fiyatları 2022 hakkında tüm müşterilerimize kampanyalı fiyatlarımızı sunuyoruz.

Mamografi Acı Verir Mi?

Mamografi çekimi sırasında en önemli şey memelerin yeterince yassılaştırılması ve sıkıştırılmasıdır. Bu işlemler sayesinde meme dokusunun üst üste gelmesi önlenmekte ve maksimum oranda dokunun incelenmesi sağlanarak, kitlelerin gözden kaçması riskinin de önüne geçilmektedir.

Bu sıkıştırma işlemi ayrıca inceleme esnasında maruz kalınacak olan ışın dozunu da azaltmaktadır. Tam mamografi fiyatları 2022 için uzman danışmanlarımızdan bilgi alın.

Mamografi de memelerin sıkıştırılması işlemi bir miktar rahatsızlık hissi yaratıyor olsa da çekim süresinin kısa olması sorun yaratmamaktadır.

Ayrıca sıkıştırılmaya bağlı görülebilen rahatsızlık hissi, çok küçük ya da çok büyük memelerde daha yüksek oranda görülebilmektedir. Kadınlarda kırk yaş itibariyle meme iç yapısında başlamakta olan ve sonrasında hızlanma gösteren involüsyon ile memede bulunan glandüler yapının yerini yağ dokusu almaktadır.

Bu sebeple de mamografi uygulaması daha da kolaylaşmasının yanı sıra tanı duyarlılığı da yüzde yüz oranına yaklaşmaktadır. Mamografi fiyatları 2022 hakkında erken teşhis kanserini önlemek için mutlaka fiyat almayı unutmayın.

Menopoz döneminde östrojen tedavisi gören kadınlarda bu tür değişiklikler daha yavaş olması nedeniyle mamografi tanı duyarlılığı biraz daha düşük olmaktadır. Mamografi fiyatları 2023 için hemen bizimle iletişime geçin.

Mamografi Fiyatları 2023

Mamografi fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (Henüz yorum yapılmamış)

Henüz yorum yapılmamış

Görüşlerinizi bildiriniz.