Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: info@mamografi.com
Telefon: 0537 857 65 93

Rahim Filmi

Rahim Filmi

Rahim filmi, günümüzde rahim içerisinde herhangi bir hastalık oluşup oluşmadığını ve rahim kanallarını inceleyen bir film türüdür. Rahim filmi birçok bayanı korkutsa da gelişen tıbbi seçenekler ile artık korkulu bir durum olmanın ötesine geçmiştir. Halk arasında ilaçlı rahim filmi olarak bilinen bu film yönteminde zaman zaman ağrı ya da kanama yaşanabilmektedir.

Rahim Filmi Hangi Durumlarda Çekilir?

Rahim filmi, rahim boşluğu, yumurtalıklar, tüpler ve karın boşluğunu inceleme amacı ile kullanılmaktadır. Uzun senelerdir bilinen ve kullanılan bir yöntemdir. Son yıllarda ilerleyen teknoloji ve kullanılan tıbbi cihazların gelişmesi sebebi ile daha da yaygınlaşmış ve hastaların sıkıntılarını ortadan kaldırmıştır. Son dönemlerdeki inceleme yöntemleri ile hastaların ağrı yaşama, kanama gibi durumları ortadan kalkmış ya da çok azalmıştır. Rahim filminin ilaçlı olarak çekildiği durumlar da olabilmektedir. Bu film biraz daha ağrılı ve can sıkıcı geçebilmektedir. Hastanın rahim içerisinde ilaç yerleştirildiğinden işlem sonrası kanama rahim içerisinde yanma gibi komplikasyonlar oluşturmaktadır. Rahim gibi bayanlar için en hassas olan bu bölgede yaşanan bu sıkıntılar zaman zaman bayanların canını sıksa da günümüzde çeşitli alternatif yöntemlerin kullanılması bu durumu bayanların biraz daha hafif atlatmasına sebebiyet vermektedir.

Rahim Filmi Nasıl Çekilir ve Fiyatı Nedir?

Bu inceleme her türlü röntgen cihazlarıyla yapılabilmektedir. İyonik ya da iyonik olmayan, su bazlı ya da yağ bazlı maddelerin hepsi ile de yapabilmek mümkündür. Rahim filmi çekebilmek için ya da ilaçlı bir rahim filminde ilacı rahim içerisinde yerleştirebilmek için bir alet kullanılmaktadır. Bu alet ile rahim biraz çekilerek uygun pozisyona getirilebilir. Ağrı eşiği biraz düşük olan hastalar bu gibi durumlarda sıkıntı yaşayabilmektedir. Ancak bazı hastalar hiç ağrı hissetmediğini de belirtebilmektedir. Bu tamamen sizinle alakalı bir durumdur. Rahim filmi sonrasında kasık bölgenizde ağrı ya da kanama oluşması normaldir. Ağrı kesici ya da kas gevşetici ilaçlar ne yazık ki bu durumu ortadankaldırmaya yetmemektedir. Eğer hiç ağrı hissetmek istemiyorsanız işlem sırasında anestezi uygulanmasını talep edebilirsiniz ancak bu durumda hem ek maliyeti beraberinde getirmektedir hem de işlem süresini uzatmaktadır. Bu filmde işlemi yapan kişinin tecrübesi oldukça önemlidir.

Kadınsal hastalıklarda jinekolojik muayene zaten bayanları yeterince rahatsız etmektedir. Bu nedenle işlemi yapacak olan doktorun öncelikle hastasını rahatlatması gerekiyor zaten tecrübeli doktorlar da bu gibi işlemlerde herhangi bir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Bu nedenle bu tarz bir işlem yaptırmadan önce doktorunuzu çok iyi araştırmanızı öneririz. Kamu hastanelerinde sıra olayını göz önünde bulundurursak imkanınız var ise özel bir hastanede bu filmi çektirmeniz aciliyet açısından daha çabuk sonuç almanızı sağlayacaktır. Tecrübeli bir doktor hastasını tanıyarak işlemi nasıl yapacağını, nasıl bir basınç uygulayacağını ve işlemi ne zaman sonlandıracağını çok iyi bir şekilde analiz eder. Bu da hastanın herhangi bir sıkıntı yaşamadan filmi rahatça atlatmasına sebep olur.

Rahim filmi fiyatlarından bahsedecek olursak aslında bu konuda tıbben net bir ücret söz konusu değil. Her hastane tıbbi ekipmanına ve doktor tecrübesine göre fiyat belirlemektedir. Ortalama fiyat 250-600 TL arasında değişmekte olup bazı hastanelerde bu fiyatın 1000 tl ye kadar çıktığını görebilirsiniz. Bu filmi iyi bir özel hastanede çektirmek istiyorsanız 1000 tl gibi bir fiyatı gözden çıkarmalısınız. Ayrıca doktor araştırmasını da çok iyi bir şekilde yapmalısınız. Söz konusu rahim olunca bayanlar bu onuda iki kat daha fazla düşünerek gerekirsek paradan fedakarlık yapabilmektedirler.

Yorumlar (Henüz yorum yapılmamış)

Henüz yorum yapılmamış

Görüşlerinizi bildiriniz.