Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: info@mamografi.com
Telefon: 0537 857 65 93

Renkli Ultrason

Renkli ultrason ileri düzeyde ultrasonografik muayene demektir. Halk arasında renkli doppler olarak da bilinen renkli ultrason birçok hastalığın tespiti için uygulanan bir yöntemdir. Renkli ultrasonda normal ultrason gibi aynı şekilde yöntemler uygulanmaktadır. Ancak ileri düzey görüntüleme işlemi yapıldığı için tüm ayrıntılar ortaya çıkmaktadır. Örneğin bir hamilelik sürecinde bebek ile alakalı tüm ayrıntılı görüntüleme işlemlerini yapabilmeniz mümkündür. Bebeğin parmak sayısı, kafa yapısı, kemik yapısı gibi konularda kesin ve net bir sonucu size gösterir. Bebeğin normal haline çok yakın bir görüntü elde ederek çıktısını alan doktorlar bu konuda anne adaylarına da inceledikleri görüntüler hakkında bilgi verirler. Renkli ultrason anne adayı için bebeğini ek yakın görebileceği çok iyi bir fırsat olmaktadır. Bu nedenle hemen hemen tüm doktorlar hamileliğin belirli haftasında renkli ultrason işlemini anne adaylarından talep etmektedirler.

Renkli Ultrason Ne İçin Kullanılır?

Renkli ultrason kan damarları ile ilgili ileri düzeyde bir inceleme gereken hastalar için, damar tıkanıklığı şüphesi olan hastalar için ve hamileliğin belirli bir döneminde bulunan hastaların kontrolü için kullanılan bir yöntemdir. Normal ultrasondan farkı radyasyon kullanılmaması ve renkli bir şekilde görüntüleme işleminin yapılıyor olmasıdır. Renkli ultrason hastalıkların tespitinde kullanılan bir yöntem olduğu için doğru tedavinin uygulanabilmesi için renkli ultrason cihazlarının kalitesi oldukça önemlidir. Firmamız bu anlamda size üstün teknoloji ile üretilmiş olan renkli ultrason cihazlarımız sayesinde kaliteli bir görüntüleme yöntemi sunmaktadır.

Hamileliğin belirli dönemlerinde bulunan gebeler için doktor tarafından renkli ultrason talep edilir. Bu işlemde bebekte herhangi bir kalıtsal sıkıntı olup olmadığı tespit edilmektedir. Renkli ultrason cihazları oldukça pahalı cihazlar olduğundan bu işlemlerin aciliyeti önemlidir. Yani herhangi bir rutin kontrol için renkli ultrason talep edilmez. Acil bir inceleme ya da tıbbi bir gereklilik durumunda renkli ultrasona başvurulur. Hamilelik gibi özel durumlarda bu işlemin yapılması gebeyi ve bebeği risk altına sokmaz. Herhangi bir radyasyona maruz kalınmadığı için bu işlemin yapılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Renkli ultrason işlemi hemen hemen birçok özel hastanede bulunmakta olup, kamu hastanelerinde renkli ultrason çektirmek isterseniz mutlaka doktorun yönlendirme şartı aranmaktadır. Kullanılan cihazın maliyetli olması sebebi ile her hastaya bu işlem uygulanmaz.

Renkli Ultrason Nasıl Yapılır?

Normal ultrason gibi bir başlık ile yapılmaktadır. Özel bir jel ultrason uygulanacak bölgeye sürülür ve başlık bu bölgede gezdirilir. Gezdirilen bölgedeki durumlar doktorunuz tarafından değerlendirilmek üzere incelenir. Ultrason öncesinden özel bir ilaç almanıza gerek bulunmuyor. Bu işlem öncesi normal rutin kontrollerinizi yaptırmanız yeterlidir. Bu işlemin normal ultrasondan tek farkı işlemin renkli yapılması ve daha ileri boyutta inceleme imkanı sunmasıdır.

Renkli Ultrason Fiyatları 2021

Renkli ultrason fiyatlarına gelecek olursak, kamu hastanelerinde bu işlem için bir fiyat uygulanmaz ancak bu işlem için sıra alabilmek çok zor olmaktadır. İşlemlerin aciliyetini düşünecek olursak, imkanınızı zorlamanızı ve özel bir kurumda bu işlemi yaptırmanızı öneririz. Kuruma göre işlem fiyatları değişebilmektedir. Ancak ortalama olarak 300-750 tl arasında değişebilmektedir. Görüntünün kalitesi bu işlem için oldukça önemlidir. Bu nedenle işlemi yaptıracağınız hastaneyi ve doktoru çok iyi araştırmanız gerekmektedir. Özellikle hamilelik gibi ciddi bir konuda renkli ultrason gibi bir işlem yaptırmayı doktorunuz uygun gördü ise bu konuda çok iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Renkli ultrason fiyatları bazı özel hastanelerde çok fazla olabilmektedir. Bütçenizi biraz zorlayarak bu süreci kaliteli bir görüntü ile atlatmanızı öneririz.

 

Yorumlar (Henüz yorum yapılmamış)

Henüz yorum yapılmamış

Görüşlerinizi bildiriniz.